< Wróć Bezpieczne wypożycznie w czasie epidemii koronawirusa >

Sąsiedzkie i lokalne pożyczanie w tym czasie jest możliwe. Jedynie warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i osób, które będą korzystać z naszych przedmiotów. W tym celu warto zastosować się do poniższych wskazówek.

1. Weryfikacja i przekazanie przedmiotu

Weryfikacja podczas przekazywania przedmiotu (szczególnie bardziej wartościowego) jest bardzo istotna. Są na to dobre sposoby.

Przede wszystkim zastosujcie się do ogólnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia.

Ustalcie bezpieczny sposób weryfikacji, który zminimalizuje kontakt bezpośredni, np. możesz wylegitymować wynajmującego podczas odbioru poprzez wizjer w drzwiach mieszkania lub system kamer przy domofonie. Przy oglądaniu dokumentów załóż rękawiczki ochronne i maseczkę.

Możecie też uzgodnić inne bezpieczne sposoby przekazania przedmiotu, np. możesz wrzucić go do skrzynki pocztowej, podrzucić pod drzwi lub przewiesić przez ogrodzenie. Każdy sposób, który chroni, jest dobry!

Podobną ostrożność zachowajcie przy odbiorze wypożyczonego przedmiotu!

2. Zabezpieczenie wynajmu

Niezależnie od sytuacji koniecznie zadbaj o zabezpieczenie wynajmu. Na szczęście jest wiele sposobów, na które możesz to zrobić. Oto kilka propozycji:

- Poproś o przelanie depozytu na konto i po zweryfikowanej wpłacie udostępnij swój przedmiot.

- Spiszcie umowę (wzór znajdziesz tutaj) – wynajmujący może wydrukować wypełnioną przez Ciebie wersję i odesłać podpisany skan lub zdjęcie.

- Jeśli udostępniasz drogi sprzęt, rozważ wcześniejsze ubezpieczenie go – większość punktów działa zdalnie lub ma ofertę ubezpieczeń dostępną online.

Pytania i odpowiedzi

Jak działa LokPo | Jak założyć wypożyczalnię | O Portalu

Mapa strony (sitemap.xml)

Pomagaj, pożyczaj, oszczędzaj i zarabiaj dzięki LOKPO. Wszystkie prawa zastrzeżone - Famatech